3D DOLGU İLE DUDAK ESTETİĞİ

3D Dolgu İle Dudak Estetiği

Dolgu enjeksiyonları, cilt güzelleştirme için en çok tercih edilen medikal estetik girişimlerden biridir. Her bölge için farklı çözümler sunan ve genellikle hyalüronik asit bazlı olan bu maddeler yaşlanmanın en belirgin olduğu yüz için kullanılır. Kırışıklıklar, derideki yaşlanma, yüz konturlarındaki bozukluklar gibi şikayetlerin giderilmesinde kullanılabilir.

Dolgu enjeksiyonları ayrıca dudak, meme, kaş, çene, burun, göz çevresi gibi vücut bölgelerinde; yara ve akne izlerinin giderilmesinde ve vücuttaki bazı asimetrilerin düzeltilmesinde de kullanılmaktadır.

Yüzümüzde en ön planda olan bölgelerden bir dudak ve çevresidir. İnceliği, kalınlığı, konuşurken asimetrilerin oluşması ve çevresinde zamanla oluşan kırışıklıklar en çok dikkati çeken durumlardır. Yapısal olan ince dudakların yanı sıra zamanla hacim kaybı veya damak yapısının yaş ile birlikte değişmesiyle dudak şeklinde de değişiklikler olur. Dudak ve çevresinin yapılandırılmasında yine Hyalüronik asit olan ancak dudak için özel formülize edilmiş dolgu maddeleri kullanılır.

İnce yapıdaki dudaklara hacim vermek veya dudak şeklini belirginleştirmek, dudakların hafif kıvrımlı kalkık görünmesini sağlamak yada dudak çevresi çizgilerini azaltmak amacıyla dolgu maddeleri kullanılmaktadır.

3 boyutlu dudak dolguları ile daha az hacimlerde dolgu ile dudakların yüz şekline ve anatomik yapısına göre daha düzgün bir hale getirilirmesi amaçlanır.

Lokal anestezi altında yapılan uygulama yaklaşık 15 dakika sürmektedir.