LIFTCELL (İpli PRP)

Ameliyatsız yüz gençleştirme: LIFTCELL (İpli PRP)

Ciltte kollajen aktivasyonu sağlamaktan ciltte oluşan sarkıklığı ortadan kaldırmaya yardımcı birçok farklı ipler bulunmaktadır. Hiçbir cilt problemi standart değildir. Cildin ihtiyacı doğru belirlenmeli ve ona göre ipler kullanılarak işlem yapılmalıdır.

Tüm yüze bir ip uygulaması yapıldığında yaklaşık 100-150 kadar iğne batmaktadır ve ipler bu iğneler yardımıyla cilt altına yerleştirilmektedir. Bu sırada ciddi bir travma meydana gelmektedir. Bu oluşan travmaya karşı ciltte bir tamir ve yenilenme mekanizması devreye girer. Bir ip uygulaması yapıldıktan sonra ciltte oluşan iyilik hali ve kollajen aktivasyonları önce cildin bu tamir mekanizması ile oluşur. Sonra da cilt altına konulmuş bu iplere karşı vücudun verdiği tepkiye karşı oluşur. Bu tepki ile ipler eritilir ve bunun yerine oluşan fibroblastik hücreler ile yeni bir cilt dokusu oluşumu sağlanması amaçlanır.

Uzun zamandır kullanılan Antiaging amaçlı uygulamalardan biri de PRP tedavisidir. Yani kendi kanımızdan elde ettiğimiz, cildin tamir ve yenilenme mekanizmasında rol alan Trombosit adı verilen kan hücrelerinin, ayrıştırılıp çoğaltıldıktan sonra cilt altına tekrar verilmesidir.

LIFTCELL Nasıl Uygulanır?

İp uygulamaları sırasında farklı uzunluk ve kalınlıktaki iğnelerle cilt altında oluşturulan bir travma ve yerleştirilen iplerin erime dönemine girmesi söz konusudur.  Bu amaçla; ip uygulaması yapıldığı sırada her ip cilt altına yerleştirilirken iğne çıkmadan iple birlikte kişinin kendi kanından hazırlanmış PRP verilir.  İp uygulaması ile birlikte PRP tedavisinin kombine edildiği bu işleme LIFTCELL yani İPLİ PRP adı verilmektedir.