ALTIN İĞNE İLE LEKE TEDAVİSİ

Altın İğne İle Leke Tedavisi

Leke; “Ultraviyole ışığa karşı hassaslaşmış cildin kendini ve cilt altı organları korumak için oluşturduğu SAVUNMA mekanizmasıdır”. Hangi sebeple olursa olsun UVA ve UVB ışınlarına karşı hassaslaşmış cilt ışığa maruz kaldığında, cilt rengini oluşturan Melanosit adı verilen hücreleri uyarır. Bu uyarılma sonrasında Melanositlerin cilt içine yayılmış ve kendisi ile bağlantılı uzantılarında Melanin adı verilen pigmentler üretilir. Melanin pigmentleri hassaslaşmış cilt noktalarında kümeleşir ve böylece ultraviyole ışığın cilt ve cilt altı organlara zarar vermeyeceği bir bariyer oluşturulur. Biz de bunları leke olarak görürüz.

Altın iğne tedavisi özellikle son 2 yıldır leke tedavisi amacıyla kullanılmaktadır. Deri yüzeyinde oluşmuş Melanin pigmentini ile beraber deri içinde Biriken Melanosit hücrelerini tahrip ederek yeni deri hücresi oluşumunu sağlamak amacıyla kullanılır. Böylece gittikçe artan Melanosit hücrelerini hasarlandırarak ileriye yönelik daha fazla leke oluşumunun önüne geçilmesi hedeflenir.

Yaz Güneşi ile Yıpranmış Cilt İçin Altın İğne

Secret Fraksiyonel Altın İğneli Radyofrekans; ucunda kişiye özel kullanılan 25 tane altın iğnenin bulunduğu ve bunlara radyofrekans enerjisi veren bir cihazdır. Leke problemi olan cilt bölgesine uygulandığında iğne darbeleri ve radyofrekans enerjisi sayesinde oluşan ısı etkisiyle melanosit hücrelerinin melanin pigmenti üreten uzantıları hasar görür. Böylece melanin pigmenti üretimi verilebilen hasar derecesinde durur. Aynı zamanda oluşan ısı etkisiyle işlem yapılan bölgede metabolik aktivasyonu artırmak ve hasarlı cilt kendini onarırken leke görüntüsünü veren kümelenmiş melanin pigmentlerinini dışarı atılması hedeflenir. 

Altın İğne işlemi lokal anestezik bir kremle cilt uyuşturularak başlar. Tüm bir yüze işlemin uygulanması yaklaşık 45 dakika sürer. Eğer ihtiyaç duyulursa bu işlem bir ay sonra tekrarlanır.

Leke tedavisinden sonra tekrar oluşumların önlenmesinin önemi unutulmamalıdır. Bu amaçla bu tedavi sonrası kullanılan krem, leke oluşum mekanizmasında engelleyici olarak rol almaktadır. Leke tedavisi süresince sabah akşam kullanıldıktan sonra geceleri günde tek bir kez kullanılması önerilir.